عکس نوشابه انرژی زا بیگ بییر    Big Bear Energy Drinks

کد محصول: 1335600578نوشابه انرژی زا بیگ بییر دارای بارکد و مجوز بهداشت می باشد.
نوشابه‌های انرژی‌زا نوشیدنی‌هایی ملایم هستند که به عنوان زیادکننده انرژی بدن بیش از بقیه نوشیدنی‌های رایج به فروش می‌رسند.
منبع بیشتر کافئین این نوشابه‌ها ، گوارانا ، یک عصاره کافئین‌دار است که از گیاهى در آمریکا جنوبى به دست مى‌آید.
تورین یک ماده پروتئینى است که در گوشت وغذاهاى دریایى وجود دارد و به ادعاى تولیدکنندگان نوشابه ها مى‌تواند در دفع مواد زاید و سم زدایى از بدن کمک کند.
براى گلوکورونولاکتون نیز مانند تورین نقش سم‌ زدایى قائل هستند ، مواد قندى یا کربوهیدراتى موجود در این نوشابه‌ها معمولاً به صورت مخلوطى از قندهاى ساده با جذب سریع و کربوهیدرات هاى پیچیده تر با جذب آهسته موجود است.
میزان قند در نوشابه هاى انرژى‌زا (۱۰ تا ۱۲ درصد) معمولاً بسیار بیشتر از میزان قند نوشابه هاى معمول ورزشى ( ۶  تا ۸ درصد) است.
قند یک منبع فورى انرژى است.
مصرف مقادیر زیاد قند مى‌تواند جذب آب به بدن را آهسته کند و در نتیجه استفاده از این نوشابه ها را براى مصرف حین ورزش یا پس از آن نامناسب کند.

 • طرح
 • قوطی
 • ترکیبات
 • نوشابه‌های انرژی زا معمولاً حاوى آمیزه گوناگونى از مواد کربوهیدراتى - قندی - ، متیلاکساتین ، مواد معدنى ، ویتامین B و گیاهان داروی می‌باشد.
  بقیه محتویات رایج ، گارانا (یک نوع گیاه) یا تورین - یک اسید آمینه ، پیش ساز پروتئین - به اضافه فرمهایی از جینسنگ ، مالتودکسترین (به عنوان شیرین کننده) ، اینوسیتول ، کارنیتین ، کراتین ، گلاکورونالاکتون - یک ماده طبیعى که در بدن از تجزیه قند ساده گلوکز ایجاد مى شود - و جینکگو بیلوبا می‌باشد ، که به ادعاى تولیدکنندگان نوشابه ها باعث افزایش بنیه جسمى و تشدید هشیارى و تمرکز ذهنى مى شوند.
  بعضی محتویات شامل مقادیر بیشتری شیرین کننده می‌باشند.
  اولین و پایه‌ترین محتویات یک نوشابه انرژی زا کافیین می‌باشد که در چای و بعضی نوشیندنی‌های دیگر نیز یافت می‌شود.
  به صورت متوسط هر ۲۳۷ میلی لیتر از نوشابه‌های انرژی زا شامل 8۰ میلی گرم کافیین می‌باشد ، اگر این میزان از نوشابه انرژی زا بیشتر گردد یعنی ۴۸۰ میلی لیتر حدوداً ۱۵۰ میلی گرم کافیین در آن یافت می‌شود ( کمی کمتر از ۲ برابر میزان قبلی) ، اگرچه اخیراً این نوشابه‌ها بیش از ۳۶۰ میلی گرم از کافیین را روی قوطی‌ها درج نموده‌اند.
  ( گرچه برحسب مارک هاى مختلف این میزان متفاوت است. )
 • تولید
 • خارجی
 • سایر ویژگی ها
 • نوشابه‌های انرژی زا اولین بار در اسکاتلند در فرمی به نام Irn-Bru در سال ۱۹۰۱ ساخته شد.
  در ژاپن ساخت این نوشابه‌ها به اوایل دهه ۱۹۶۰ می‌رسد.
  در ژاپن فروش نوشابه‌های انرژی زا با نوشیدنی‌های عادی بسیار فرق دارد ، آنها را در شیشه‌های قهوه‌ای کوچک مثل شیشه‌های دارو یا قوطی‌هایی که متفاوت از بقیه قوطی‌ها می‌باشند به فروش می‌رسانند.
  در کره جنوبی محصول genki drinks نوعی نوشابه انرژی زا می‌باشد که در مجموعه salaryman قرار داده شده و به فروش می‌رسد.
  در انگلستان ، Lucozade Energy در سال ۱۹۲۹ به عنوان یک داروی بیمارستانی برای احیا به کار می‌رفته که در اوایل دهه ۱۹۸۰ این نوع دارو به مدلی از مایع تحت عنوان بازیافتن انرژی از دست داده شده تغییر داده شد.
  در سال ۱۹۹۴ ، اولین نوشابه انرژی زای اروپایی ، با نام Power Hourse ساخت یک کمپانی اتریشی وارد بازار شد.
  این نوشابه در بسیاری از کشورها هنوز به فروش می‌رسد ، اگرچه رقیب این کمپانی که آن نیز اتریشی می‌باشد Red Bull را وارد بازار کرد و Power Hourse فروش سابق خود را از دست داد.
  در سال ۱۹۹۵، کارخانه Pepsi نوشابه‌ای با نام Josta که اولین نوشابه انرژی زای آمریکایی بود را وارد بازار کرد.
  Red Bull در سال ۱۹۹۷ به آمریکا معرفی شد و حدوداً ۴۷٪ از سهم بازار این نوع نوشابه‌ها در آمریکا را در دست گرفت.
  در سال ۲۰۰۱ فروش نوشابه‌های انرژی زا در آمریکا به ۸ میلیون در سال ( فقط خورده فروشی ) رسید.
  ۵ سال پس از آن در هر سال رشدی پنج درصدی برای این نوع نوشابه وجود داشته و در سال ۲۰۰۵ سه میلیارد دلار از این نوع نوشابه در این کشور به فروش رفته ‌است.
  نوشابه‌های انرژی زای رژیمی نرخ فروشی معادل دو برابر انواع عادی خود را دارند که این میزان در سال ۲۰۰۶ به ۴ میلیارد دلار رسید.
  Goldman Sachs و Mintel پیش بینی نموده‌اند که بازار فروش نوشابه‌های انرژی زا در سال ۲۰۱۰ به ۱۰ میلیارد دلار برسد.
  کمپانی‌های عظیمی مثل Pepsi ، Coca-Cola , Molsonو Labatt کوشش کرده‌اند که از ابداعات کمپانی‌های کوچک در این رابطه بهره بگیرند.
  نوشابه‌های انرژی زا همچنان به عنوان ادغام شونده با محصولات الکلی رایج هستند.
  این نوع نوشابه‌ها معمولاً برا ی جوانان بسیار جذب کننده می‌باشند.
  حدوداً ۶۵٪ از کسانی که از این نوع نوشابه‌ها استفاده می‌کنند زیر ۳۵ سال سن دارند ، ۶۵٪ از مردان خریدار این نوع نوشابه‌ها هستند.

       
طراحی
0
قابلیت ها
0
کارایی
0

بررسی خود را بنویسید

متن نظرات

کاربر گرامی! لطفا دقت داشته باشید: نقدهای شما می‌بایست حاوی اطلاعاتی نظیر نقاط قوت، نقاط ضعف و نیز تجربه شخصی شما در استفاده‌ی عملی از این کالا باشد و چنانچه صرفاً قصد ثبت نظر خود را دارید، آن را در بخش نظرات درج نمایید.

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نقد یا نظر شما به نام خودتان ثبت شده و در پروفایل کاربری شما آرشیو شود، قبل از ثبت نقد لاگین کنید.برای ثبت نظر از اینجا وارد سایت شوید

ارسال برای دوست


نام فرستنده: ایمیل فرستنده:
نام گیرنده: ایمیل گیرنده:تاریخ به روز رسانی : ۱۳۹۳/۱۱/۰۳
LiveZilla Live Helpکلوب آپارات ناربلا در فیسبوک